درایو وکن مدل nxp, وکن - دانفوس

مرجع فرمان درایوهای VACON NXP

جدول-تنظیمان-وکن1

درایوهای vacon و بسیاری از درایو های دیگر طوری طراحی میشوند که بتوان از چندین مرجع کنترلی به انها فرمتن داد ساده ترین روش کنترلی یک درایو از طریق صفحه کلید روی کی پد است . کلیدهای stop و استارت ویک ولوم کنترل سرعت را میدهد. برخی از درایو های شبکه فیلیپ باس کنترل میشود و سرعت و جهت حرکت و فرمان حرکت از طریق شبکه به دیوار داده میشود.

اماده در کاربرد اسانسور که ما در نظر داریم در مورد ان صحبت کنیم کنترل فرمان حرکت بر عهده ورودی های i/o موجود بر روی داریو است . پارامتر p3.1 مربوط به مرجع فرمان درایو است اگر مقدار p3.1 =0 قرار داده شود کنترل درایو از طریق i/o تعیین خواهد شد اگر p3.1 =1 تنظیم شود کنترل درایو از طریق شبکه فیلیپ باس کنترل شود.

closed loop

نکته دیگر در مورد کاربرد انکودر است این درایو وکن را باید ابتدا به صورت باز برنامه ریزی کرد با کلید رویزین  روی تابلو با سرعت رویزیون به طرف بالا و پایین حرکت کنید پارامتر p7.3.2.1 و p7.3.2.2 راچک کنید تا در مورد جهت چرخش و سرعت و فرکانس اندازهگیری شده توسط انکدر مطین شوید اگر مشکلی در تنظیمات open و close است اگر مقدار پارامتر p2.51 را ب روی عدد 1 قرار داده شود open , و اگر  بر روی 2 تنظیم شود حالت close انتخواب خواهد شد جدول زیر تنظیمات انکدر را نشانت میدهد.

 

پارامترهای v1.1 فرکانس خروجی و   v1.3   سرعت موتور نیز میتوانید به شما در تنظیم انکودر کمک کند .

Basic parameters

پارامتر های گروه یک از منوی 2 گروه basi parameter = g2.1 شامل چندین پارامتر مربوط مقادیر نامی موتور می باشد.

پارامتر دیرایو وکن

جریان نامی in موتور است از روی پلاک موتور خوانده می شود.2

Speed control parameters

پارامترهای گروه دو از منوی در این گروه از پارامترها مرجع کنترل سرعت هی کاری و شتاب مثبت و منفی تنظیم میشود .جدول زیر شامل مهم ترین پارامترهای این گروه است.

جدول-فرمان-درایو

جدول-فرمان-درایو vacon nxp

اگر پارامتر p2.2.2 را بر روی o تنظیم کنیم انتخواب توسط الگوی جدید زیر انتخواب میشود.

جدول-تنظیمان-وکن

در شکل زیر منحنی حرکت اساتسور و شتاب مثبت و شتاب منفی نقاط تغییر شتاب مشخص شده است.

حرکت-اساتسور-و-شتاب-مثبت-و-شتاب-منفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *