تعمیر دایو | تعمیر اینورتر | تعمیرات سافت استارتر | الکترونیک پیشتاز سپاهان
تعمیر دایو | تعمیر اینورتر | تعمیرات سافت استارتر | الکترونیک پیشتاز سپاهان
تعمیر دایو | تعمیر اینورتر | تعمیرات سافت استارتر | الکترونیک پیشتاز سپاهان
تعمیر دایو | تعمیر اینورتر | تعمیرات سافت استارتر | الکترونیک پیشتاز سپاهان

تعمیر-دایو-تعمیر-اینورتر-تعمیرات سافت-استارتر

نمونه کارها از تعمیرا درایو و سافت استارترها

درایو اشنایدر التی بار 71 کارت کنترل مشکل داشته و به خاطر اتصال کوتاه بیت های ورودی کارت دچار مشکل شده .

مراحل تست درایو ABB  مدل ACS 800-0060  به خاطر اتصال کوتاه در خروجی درایو بخش پاور درایو به طور کامل سوخته بود همچین DC BUS  نیز کاملا معیوب گشته بود که با تعویض IGBT های پاور و یک سوساز IGBT بخش DC BUS و مادربود سرویس و تعمیر گشت.

درایو کرین مربوط به جرثقیل که در قسمت هویس (حرکت قلابی جرثقیل) و قسمت ترولی (حرکت پل جرثقیل) دارای خطای F29  بوده به دلیل خرابی کارت کنترلر تعمیر شده همچنین IGBT قسمت قدرت نیز دچار مشکل شده بوده که کارت تعویض شده و تعمیر کامل شده در فیلم بالا رفرنس سرعت درایو توسط منبع DC اعمال شده است.

این درایو DC سانترنو مدل DCREG4-150  جهت فرمان به مگنت های برداشت قرضه یا (کویل) استفاده می شود ابن درایو بر اساس اضافه جریان به طور کامل سوخته بود که جهت تعمیر 6 عدد تریستور بخش قدرت تعویض و خرابی کارت کنترل اصلاح گردیید و در فیلم بالا مربوط به نوه تست درایو با استفاده از موتورdc  میباشد. تست از روی کی پد انجام شده است و set point یا مقدار ولتاژ DC درایو (ارمیچر) از طریق تنظیم ولوم رفرنس انجام شده است.

medical-laboratoryتجهیزات کارگاه برای تعمیرات انواع اینورتر و سافت استارترها

تجهیزات-کارگاهی-برای-تعمیرات-درایو-سافت-استارتر
تجهیزات-کارگاهی-برای-تعمیرات-درایو-سافت-استارتر-4
تجهیزات-کارگاهی-برای-تعمیرات-درایو-سافت-استارتر-3
تجهیزات-کارگاهی-برای-تعمیرات-اینورتر-سافت-استارتر-5
تجهیزات-کارگاهی-برای-تعمیرات-درایو-سافت-استارتر

technical-supportخدمات تعمیرات، درایو و سافت استارتر ما شامل موارد زیر می باشد

Drive repairs-1 تعمیرات انواع درایو و سافت استارتر

شرکت الکترونیک پیشتاز با سابقه 12 ساله در تعمیر و فروش درایو ها و سافت استارترها را دارا می باشد. ما همیشه از قطعات یدکی اصلی و مرغوب برای تعمیرات استفاده میکنیم همچنین این شرکت با داشتن امکاناتی کامل و پرسنل مجرب این عمر را انجام میدهد . خدمات تعمیرات شامل گارانتی 12 ماهه در قطعات و کارکرد دستگاه را دارا می باشد. همچنین شماره مستقیم به شما داده خواهد شد تا در زمان های اظطراری با کارشناس ما برای رفع هر گونه نقص فنی و یا کاکرد تماس حاصل فرمایید . در لیست زیر برندهایی که این شرکت خدمات تعمیرات را انجام میدهد آورده شده.

Drive-Update

خدمات به روزرسانی درایو

با توجه به اینکه اینورتر ها نیز مثل دیگر وسایل الکترونیکی دیگر رو به هوشمند شدن حرکت می کند و این هوشمندی را از اپلیکشن های مختلف به ارث می برد. و قطعات آن در کنار نرم افزار (اپلیکیشن ) مرتبط و مخصوص به آن برند در حال توسعه است . اپلیکشن ها امروزه بسیار پیشرفته شدن و اپشنهای مختلفی را به مشتری ارائه میدهد تا جایی که بدون استفاده ار این ابزار و مهارت استفاده از آن نمیتوان به خوبی از اینورتر بهره برداری کرد. الکترونیک پیشتاز با نیرو ی آموزش دیده و شرکت در بسیاری از پروژه های راه اندازی درایو به خوبی درک می کند که در چه پروژه های از چه برندی و چه اپلیکیشنی استفاده کند.

 علاوه بر تعمیرات درایو خدمات به روز رسانی درایو در صورت لذوم انجام خواهد شد بروز رسانی ها در مقایسه با تعمیرات هزینه بسیار کمتری دارند و در راندمان کاری درایو کمک شایان توجهی خواهد کرد علاوه بر این خدمات نصب اپلیکشن های مختلف نیز بر بهبود عملکرد دریوا نیز انجام خواهد شد. قبل از هر گونه به روز رسانی یا کارفرما تماس حاصل می شود و سوالات در خصوص محیط کاری درایو پرسیده میشود و در نهایت هزینه های احتمالی به کارفرما اعلام می شود.

Drive-supportمشاوره در مورد تعمیرات و تعویض درایو و سافت استارترها

 هر گونه مشاوره در خصوص تعمیر قسمتهای مختلف یا تعویض درایو الکترونیک پیشتاز آمده مشاوره میباشد.دیگر مشاوره ما شامل به روز رسانی ها ، انتخواب اینورتر مناسب جهت کار ، و اتصال سافت استارترها ، درایوها به انواع موتورها ، و ترمزها و غیره شامل میباشد. حتی در مواردی بسته به نوع خرابی دستگاه ممکن است به جای تعویض قطهات جانبی آن خرید یک دستگاه اینورتر جدید توصیه میشود و یا در ابنورتر هایی با کیلووات پایین . در کیلواتهای بزرگ نیز با ارسال دستگاه به کارگاه شرکت و یا حاضر شدن ماموران شرکت به محل دستگاه تعمیر می شود. خلاصه آن که هر گونه سوال و یا ابهام در این مورد دارید میتوانید با ما تماس بگیرید

Drive-contract-2تمدید گارانتی اینورتر

ما به وقت و پولی که مشتری برای تعمیرات و یا تعوض قطعات صرف میکند احترام قائل هستیم. ما گزارشی از تعمیر دستگاه فراهم ، و ارشیو میکنیم تا اگر در اینده دستگاه دچار مشکلات احتمالی شود و یا به طور دوره ای به تعویض نیاز داشته باشد به ارشیو ها مراجعه میکنیم تا بتوان خدمات بهتری را ارائه دهیم و این اطلاعات در تمدیدگارانتی دستگاه آورده می شود.

Drive-rental

اجاره دادن درایو در شرایط فورس ماژور

در صورتی که خرابی درایو شما باعث اختلال در تولید و یا عملکرد کارگاه شما شده باشد میتوانید اینورتر خود را برای ما جهت تعمیر ارسال کنید و همچنین در صوتی که ما درایو مدل شما را موجود داشته باشیم و یا مدل جایگزین آن را برای شما ارسال خواهیم کرد تا اختلالی در کار شما به وجود نیاید. همچنین ما تضمین میکنیم که این فرایند انتقال در شرایطی بسیار ایمن و در بسته بندی مناسب ارسال میگردد.

آموزش اینورتر

1-آموزش کامل الکتروموتورها

2-آموزش برندهای معروف اینورترهای خارجی

دوره های آموزشی این شرکت مناسب برای کارگران و مهندسان و کسانی که به فکر ارتقاع مهارت های خود هستند. ما بر این باور هستیم بالا بردن مهارت های فردی در یک مجموعه موجب بالا رفتن بهره بری از ماشین الات و تجهیزات در یک مجموعه میشود. همچین در بخش بازرگانی باعث مشاوره بهتر و یا دادن پیشنهاد جایگزین برای خرید تجهیز خواهد شد.

جلاسات اموزشی این شرکت در خود شرکت و یا در شرکت شما برگذار خواهد شد و در صورت ایرادات میتوانید با استاد راهنما ارتباط برقرار کرده و سوالات فنی خود را بپرسید.

بعد از گذراندن دوره آموزشی ما انتظار میرود که افراد توانایی تنظیمات پارامترهای مختلف درایو که در کاربردهای صنعتی مقل بالابر – جرثقیل – پمپ فن و غیره را داشته باشند همچین راه اندازی درایو و اتصال آن به دستگاههای مختلف را داشته باشند.

toolنصب درایو

در صورت نیاز میتوانید درخواست کنید دستگاه شما را در محل مورد نظر نصب کنیم موارد زیر جهت نصب در نظر گرفته خواهد شد.

1-درنظر گرفتن شرایط محیطی و تنظیمات که از قبل روی اینوتر انجام شده 2-استفاده از دفترچه اینوتر برای توصیه های الکتریکی و مکانیکال 3-سیم کشی و استفاده از تجهیزات حفاظتی در سر راه درایو 4- توجه به موارد نصب با توجه به کاربرد اینوتر

Repair-steps

مراحل تعمیرات درایو به شکل زیر خواهد بود

تنظیمات  مجدد پارامترها و راه اندازی نهایی

عیب یابی و تعمیر تغذیه سوئیچینگ

عیب یابی و تعمیر بخش قدرت وigbt

.

شناسایی علائم اسیب (تست سرد گرم)

تهیه پشتیبانی با لیست پارامترها

تعویض قطعات و بردهای معیوب

تست سرد گرم نهایی

روند عیب یابی ، تعمیر و تست درایو

برسی لیست خطاهای ثبت شده

علامت گذاری و دمونتاژ کردن بخش معیوب

علامت گذاری و دمونتاژ کردن بخش معیوب

مزایای اقتصادی تعمیرات

عامل مهمی که اغلب صاحبان تولیدی،کارخانجات و غیره  که توسط برخی از اپراتورهای نادیده گرفته می شود هزینه است. بر اساس تجربیات ما ، در صورت تعمیر Inverter معیوب به جای تعویض تا 65 درصد در هزینه صرفه جویی می شود. اکثر تولیدکنندگان علاقه مند به فروش محصولات جدید هستند ، بنابراین تعمیرات برای آنها در اولویت نیست. واضح است که این مزیتی برای اپراتورها ندارد  مگر در موارد خاص زیرا با افزایش طول عمر یک محصول با استفاده از تعمیرات ، می توان طول عمر تجهیز را بالا برد و هزینه ها رو کم و در نهایت سود شما بیشتر خواهد.در نتیجه میتوان 3 مزیت عمده از تعمیر را به جای تعویض نام برد:

1-با تعویض قطعات شکسته و قطعات مصرفی ، عمر اینورتر شما افزایش می یابد.

2-هزینه ها بسته به نوع خرابی حدود  60 الی 70  درصد کاهش میابد.

3-در حین تعمیر Drive ، خواهید فهمید که علت نقص چیست و درایو چگونه خراب شده است. تا در دفعات بعدی در استفاده از آن تمهیدات لازم را در نظر بگیرید.

4-با گزارش خسارت واضح ، می توانید نقص خود را با شرکت سازنده در میان بگذارید تا در تولیدات دیگر آن شرکت احتمال خرابی کاهش یابد.

the-environmentمزایای زیست محیطی به وسیله تعمیرات

تغییرات اقلیمی که به دلیل انتشار روز افزون گازهای گلخانه ای در نقاط مختلف جهان شاهد آن هستیم که باعث اتش سوزی ، گرم شدن زمین ، الودگی ، جاری شدن سیل همگی به دلیل صنعتی شدن زندگی بشری است همگی ما موضف هستیم تا از انتشار این گازها جلوگیری کنیم. مزیت تعمیر قطعات نه تنها مقرون به صرفه است ، از نظر زیست محیطی نیز برای محیط زیست مفید است ، در اقتصاد، روح و روان و سلامتی نیز مفید است. زیرا تنها اجزای معیوب به جای واحد کامل جایگزین می شوند.

brand چه برندها و از چه سری هایی را تعمیر میکنیم :

 

اینورترھای LG – LS

مدل ig5a ig5 is7 is5 iv5 ic5 Ls ،ip5a ie5 s100 H100

اینورترھای ABB

مدل: ACS800 . ACS 350 . ACS 150

اینورترھای SANTERNO سانترنو

سری پنتا PENTA ، وگا VEGA تعمیر سری میکرو و نانو سانترنو تعمیر سافت استارتر ھای سانترنو سری , ASA ،ASAC , ASAB

اینورترھای DELTA دلتا

سروو موتور و درایو ھای دلتا c200 delta و تعمیر مانیتور ھای صنعتی HMI دلتا تایوان و تعمیر PLC ھای دلتا ، درایو دلتا سری VFD-L VFD-EL VFD-E VFD-B VFD-M : مدلھای delta ،VFD-V VFD-VL C200 C2000 CP2000

اینورترھای INVT اینوت

مدل CHF100A CHF100 CHV100 ، CHV180 CHV160A GD10 GD20 GD100 GD200 ،GD200A GD35 GD200L GD300

اینورترھای VACON وکن

مدل nxs nxl nxp vacon100

اینورترھای schneider اشنایدر 

ATV950 ATV930 ATV650 ATV630 ALTIVAR 312 ALTIVAR 66 ALTIVAR 61 ALTIVAR 58 ALTIVAR 28 ALTIVAR 12 ALTIVAR 21 ALTIVAR 303 ALTIVAR 212 ALTIVAR 71 ALTIVAR 32 ALTIVAR 16 ALTIVAR LIFT

اینورترھا و درایو ھای سروو yaskawa یاسکاوا

اینورترھای KEB کب

اینورترھای GEFRAN جفران

 مدل : ADL200 ADL100 ، ADL300 AGL50 AGYL ADV20 ADV50 ADV80 ،ADV200 AFE200

اینورترھای invertek اینورترک

مدل : optidrive elevator optidrive eco optidrive p2 optidrive HVAC optidrive e2 optidrive compact optidrive pce optidrive e3

اینورترھای Hyundai ھیوندای

مدل : N700E N700 N300 N50 N800 N800S

اینورترھای Hitachi ھیتاچی

اینورترھای Emerson امرسون

اینورترھای WEG وگ

اینورترھای Teco تکو

مدل: L510 E310 S310 N310 A510 F510 E510 7200MA 7300CV N3 CS510 FM50

اینورترھای Bradley Allen آلن بردلی

مدل : 4M Powerflex ،powerflex 400 powerflex 4 power flex 40p powerflex 523 powerflex 525 powerflex 527 powerflex 7 powerflex 70 powerflex 700s powerflex 700L

powerflex 753 powerflex 755

اینورترھای SEW

اینورترھای Lenze لنزه

اینورترھای Rich ریچ

اینورترھای آسانسوری iAstar ای ایستار

اینورترھای Toshiba توشیبا

اینورترھای Elin الین

اینورترھای somer Leroy لوری سومر

اینورترھای Eurotherm یوروترم

اینورترھای electronics power پاور الکترونیکس تعمیرات اینورترھای Baldor بالدور

اینورترھای Fanuc فانوک و تعمیر سروو موتور ھای فانوک ، اینورترھا و درایو ھای سروو Kinco کینکو

اینورترھای Kone

اینورترھای Parker پارکر تعمیر اینورتر DC پارکر PARKER DC DRIVE

اینورترھای Moeller مولر

اینورترھای Eaton

سافت استارترھای Aucom اوکام نیوزلند

اینورترھای Sunfar سانفار

اینورترھای Bedford بدفرد

اینورترھای SIEMENS زیمنس

سری ھای MM440 MM420  G120 تعمیر سافت استارترھای زیمنس تعمیر و به روز رسانی درایو زیمنس SIEMENS SINAMICS V20

اینورترھا و درایو ھای سروو Estun

 اینورترھای Lust

اینورترھای Emotron امترون

اینورترھای Kollmorgen

اینورترھای Magnetek مگنتک

تعمیرات اینورترھای Danfoss دانفوس

اینورتر sanken سانکن ژاپن

 اینورترھای OMRON امرون

 مدل : RV 3G3MV MX2 LX L7 SIGMA 2 DV G5 JV F7 E7 J7 SX RX 3G3EV 3G3FV 3G3HV 3G3IV 3G3SV 3G3XV OMNUC

اینورترھا و درایو ھای Mitsubishi و سروو موتور ھا و سروو درایو ھای میتسوبیشی

مدل : D700 E700 F700 A700 A800 F800

اینورترھای Fuji فوجی

Fuji Lift frenic Fuji : fuji frenic Ace Fuji frenic mini Fuji frenic HVAC Fuji frenic mega fuji frenic multi fuji frenic aqua .

اینورترھای abegg ziehl

مدل: زیلابگ zadyn 3 zetadyn 3bf zetadyn

سوالات متداول

درایوها چگونه خراب میشوند؟

درایو ها به دلایل مختلف خراب می شوند. علاوه بر آسیب داخلی ، که اغلب می تواند منجر به سوختگی اجزا شود ، رعد و برق و ولتاژ بیش از حد می تواند علت آسیب باشد. اگر Inverter شما به دلیل رعد و برق یا ولتاژ بیش از حد خراب شود ، گارانتی شرکت سازنده معمولاً خسارت را پاسخ می دهد. در دوره گارانتی ، آسیب داخلی توسط سازنده به عهده گرفته میشود.

برای تعمیرات اینورتر یا سافت استارتر چه اطلاعاتی لازم است؟

لطفا تایپ و برند تجهیز را برای ما ارسال کنید همچنین بهتر است عکس از تجهیز و لیبل های درج شده روی آن گرفته شود و برای ما ارسال کنید تا مراحل بعدی کار انجام شود.

تعمیرات چه مقدار طول میکشد؟

مدت زمان تعمیر همیشه بستگی به نوع آسیب و میزان شلوغی تعمیرگاه و در صورت تعویض قطعات، موجود بودن آن قطعه میباشد. معمولاً بین 3 تا 9 روز طول می کشد، بدون احتساب حمل و نقل.لازم به ذکر است اگر قطعه نیز در ایران موجود نباشد خرید از خارج  توسط شرکت انجام خواهد گرفت.

هزینه تعمیرات چقدر میشود؟

ابتدا  تجهیز  توسط کارشناسان ما برسی اولیه میشود سپس با شما تماس گرفته شده و حدود هزینه با توجه به کیلووات و نوع خرابی آن به شما گفته میشود. لازم به ذکر است در بعضی از  Drive با کیلوات پایین تعویض اینورتر با صرفه تر از تعمیر آن می باشد.

ایا همه اینورتر ها و سافت استارترها قابل تعمیر هستند؟

این تجهیزات مدرن از نظر تکنولوژیکی تقریباً مشابه هستند. اگر به نحوه ساخت آنها نگاه کنید ، همه آنها دارای اجزای یکسان یا مشابه هستند. بنابراین ، تعمیرات تقریباً برای همه مدل ها امکان پذیر است.

بسته بندی باید چگونه باشد؟

اینورتر  را در کارتون محکم بسته بندی کنید. اطمینان حاصل کنید که همه اتصالات محافظت می شوند تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود.

تعمیر و نگهداری درایو با شرکتهای همچون فولاد مبارکه و فولاد خوزستان

نوشته های مرتبط