تعمیرات

تعمیر درایو اشنایدر 71-ALTIVAR

تعمیر-درایو-71-SCHNEIDER--ALTIVAR

شرح خرابی : درایو اشنایدر التیوار 71 کارت کنترل مشکل داشته و به خاطر اتصال کوتاه بیت های ورودی کارت دچار مشکل شده .

اقدامات انجام شده: تعمیر درایو به صورت تنظیم سرعت با بیت ها انجام شده. وقتی برق سیستم وصل کردیم و سرعت اولیه رو بر روی 20هرتز تنظیم کردیم وسه مورد بیت تعریف شده برای فرمان  li1=forvard  li2 =revers  وli5=sped2  تعریف شده . حال وقتی اپلیکیش درایو را بر روی هویستینگ قرار میدهیم به صورت اتومات li3=falt reset  و li4=external falt  تنظیم خواهد شد.این موضوع به راحتی بر روی دیسپلی قابل مشاهده است.در سیستم inpout به صورت 2wire  تنظیم شده است.

تنظیمات موتور :

15kw

Vm=400

I=35A

RPM=950

MAX FREQUENCY=60 HZ

ACCELERATION= 2 S

DECELERATION=2 S

LOW SPEED= 20

HIGHT SPEED=50

با اتصال ترمینال LI1  به ترمینال +24 موتور شرووع به حرکت با سرعت 20 HZ  حرکت میکند . موتور را STOP  کرده حالا به صورت برعکس ترمینال LI2  به ترمینال +24 موتور شرووع به حرکت revers  با سرعت  20 HZ- حرکت میکند. در همین حالت اگر بیت 2 نیز فرمان داده شود موتور با سرعت -50 HZ کار میکند. در مرحله بعد بیت 1 و 5 را با هم فرمان میدهیم موتور به صورت +50 HZ کار میکند.

حالا میخواهیم ببنیم رله که برای ترمز تعریف شده در حالت run کار میکند یا خیر در این حالت دسپلی روی مانیتورینگ گذاشته رله 1 وصل و رله 2 قطع میباشد خروجی رله وصل کردیم به اهمتر در حالت بیزر. فرمان run به درایو میدهیم رله 2 وصل میشود و سپس قطع میکنیم و به حالت revers میرویم و میبینیم که به درستی در حال کار میباشد و اهمیتر هم مقدار 0.4 اهم را نشان میدهد. حالا به قسمت input/output cfg  + configuration r1 + asegment r1 را در حالت no  قرا میدهیم . (یعنی زمانی که درایو خطایی ندارد تنظیم میکنیم) . و رله دوم نیز در حالت brake controller قرار میدهیم.

اتصال-وایرها-در-التی-وار-71-schneider
تنظیم-فرکانس-درایو-التی وار-71
اتصال-قدرت-التی-وار-71
اتصلات-فرمان-درایو التی-وار-71-schneider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *