ساخت مقاومت

مقاومت سرامیکی | ساخت مقاومت ترمز سرامیکی

شرکت الکترونیک پیشتاز سپاهان سازنده انواع مقاومت های سیمی (Wire wound resistors) میباشد. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید و یا نمیدانید چه مقاومت از چه نوع و یا چند اهم و توانی مورد نیاز شما است میتوانید با ما در تماس باشید . هم چنین ساخت این نوع مقاومت در ابعاد و اندازه های مختلف قابل سفارش میباشد. پس اگر مقاومت سرامیکی شما از برندهای دیگر مانند زیمنس باشد ما میتوانیم همان مقاومت را با ابعاد و مشخصات فنی مشابه برای شما بسازیم.

مقاومت سرامیکی Wire wound resistors

یک نوع از مقاومت‌های الکتریکی است که در برابر دمای بالا و شوک حرارتی مقاومت بیشتری نسبت به مقاومت‌های دیگر دارد. این مقاومت‌ها برای استفاده در برنامه‌هایی که نیاز به مقاومت در برابر دمای بالایی دارند مانند موتورها، ترموستات‌ها، مدارهای الکترونیکی و سایر دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شوند.

مقاومت ترمز سرامیکی از مواد سرامیکی تشکیل شده و دارای یک لایه سرامیکی نازک درونی است که به عنوان لایه ترمز عمل می‌کند. این لایه ترمز به دلیل مقاومت بیشتری که در برابر دمای بالا دارد، می‌تواند به عنوان یک محافظ حرارتی برای مدارهای الکترونیکی عمل کند و از آسیب به دستگاه به دلیل افزایش دما جلوگیری کند. به علاوه، به دلیل مقاومت بیشتری که در برابر شوک حرارتی دارد، این مقاومت‌ها برای استفاده در برنامه‌هایی که نیاز به مقاومت در برابر شوک حرارتی دارند مناسب هستند.

مقاومت سرامیکی دارای مزایای دیگری نیز می‌باشد که عبارتند از:

1. مقاومت بالا در برابر خوردگی و خوردگی شیمیایی: به دلیل استفاده از مواد سرامیکی در ساختار مقاومت ترمز سرامیکی، این نوع مقاومت‌ها مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و خوردگی شیمیایی نسبت به مقاومت‌های دیگر دارند.

2. پایداری در دمای بالا: دارای پایداری در دمای بالا است و می‌تواند در دماهای تا 300 درجه سانتیگراد استفاده شود.

3. دقت بالا: دقت بالایی در اندازه‌گیری مقاومت دارد و به عنوان یک استاندارد برای اندازه‌گیری مقاومت در برخی برنامه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4. ثبات دمایی بالا:دارای ثبات دمایی بالایی است و تغییرات دما بر روی مقاومت آن تأثیر کمی دارد.

5. قیمت مناسب: قیمت مناسبی دارد و در مقایسه با مقاومت‌های دیگر، هزینه کمتری دارد.

مقاومت سرامیکی برای محافظت در برابر دمای بالا و شوک حرارتی طراحی شده است و ممکن است در برابر ضربه‌های مکانیکی حساس باشد. در صورتی که به شدت ضربه بخورد، ممکن است لایه سرامیکی داخلی آن شکسته شود و این ممکن است باعث کاهش مقاومت الکتریکی و یا خراب شدن مقاومت شود. بنابراین، برای استفاده از مقاومت در برنامه‌هایی که به طور مستمر با ضربات مکانیکی مواجه هستند، بهتر است از مقاومت‌های دیگری که برای مقاومت در برابر ضربه مناسب تر هستند، استفاده شود.

همچین این مقاومت  در برابر سایش و سایش حرارتی نسبت به بسیاری از مقاومت‌های دیگر مقاومت بیشتری دارد. این مقاومت‌ها از مواد سرامیکی ساخته شده‌اند و به دلیل خاصیت سختی و مقاومت بالا در برابر سایش، از آسیب دیدگی ناشی از سایش و سایش حرارتی در برابر دماهای بالا و تغییرات دمایی محافظت می‌کنند.

مقاومت های سرامیکی در برابر دمای بالا و شوک حرارتی مقاومت بیشتری نسبت به مقاومت‌های دیگر دارد. این نوع مقاومت‌ها از مواد سرامیکی ساخته شده‌اند و دارای یک لایه سرامیکی نازک درونی هستند که به عنوان لایه ترمز عمل می‌کند. این لایه ترمز به دلیل مقاومت بیشتری که در برابر دمای بالا دارد، می‌تواند به عنوان یک محافظ حرارتی برای مدارهای الکترونیکی عمل کند و از آسیب به دستگاه به دلیل افزایش دما جلوگیری کند. علاوه بر این، به دلیل مقاومت بیشتری که در برابر شوک حرارتی دارد، برای استفاده در برنامه‌هایی که نیاز به مقاومت در برابر شوک حرارتی دارند مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *