دانفوس

درایو دانفوس AQUA FC 202 | قیمت اینورتر دانفوس FC 202

درایو-دانفوس-AQUA-FC-202

حداکثر بهره وری انرژی برای کاربردهای آب و فاضلاب

درایو دانفوس AQUA FC 202 طوری طراحی شده است که بالاترین سطح کارایی را در کاربردهای آب و فاضلاب با موتور AC ارائه دهد. با دارا بودن طیف وسیعی از ویژگی‌های استاندارد قدرتمند، که می‌توان آن‌ها را با گزینه‌های بهبود عملکرد گسترش داد، این درایو به همان اندازه برای پروژه‌های جدید و مقاوم‌سازی مناسب است

تصفیه خانه فاضلاب به عنوان تامین کننده انرژی

تصفیه خانه فاضلاب به عنوان مولد انرژی: به جای استفاده از 50 درصد از انرژی شهرداری برای فاضلاب، فرآیندهای بهینه، مبدل های فرکانس مدرن و جدیدترین فناوری ها مانند گرمایش منطقه ای و بیوگاز به تولید انرژی خالص در اینجا با تصفیه خانه فاضلاب کمک می کند.

با توجه به نوسانات بار روزانه قابل توجه در تصفیه خانه ها یا تصفیه خانه های فاضلاب، نصب کنترل سرعت مدرن بر روی سیستم هایی مانند پمپ ها و فن ها از نظر اقتصادی جذاب است. طبق برآوردهای واقع بینانه، نسل جدید درایو VLT AQUA می تواند در سال اول در مقایسه با راه حل های درایو معمولی، 10 تا 30 درصد در هزینه صرفه جویی کند. در دسترس بودن بالا در کل طول عمر و هزینه های کم انرژی و نگهداری هزینه های عملیاتی بسیار پایین را ممکن می سازد.

پیکربندی سریع و کاربرپسند عملکردهای آب و پمپ زمان نصب را کاهش می دهد و حداکثر بهره وری انرژی و کنترل موتور را تضمین می کند. اگر مهمترین پارامترها در یک مکان مرکزی ذخیره شوند، خطر پیکربندی نادرست به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

ولتاژ تغذیه و محدوده توان

1 x 200-240 V…1,1-22 kW

1 x 380-480 V…7,5-37 kW

3 x 200-240 V…0,25-45 kW

3 x 380-480 V…0,37 kW – 1 MW

3 x 525-600 V…0,75-90 kW

3 x 525-690 V…1,1 kW-1,4 MW

درایو با هارمونیک پایین

3 x 380-480 V…160-710 kW

مبدل فرکانس 12 پالس

3 x 380-500 V…315-1000 kW

3 x 525-690 V…450-1400 kW

ویژگی ها و مزایا اینورتر دانفوس AQUA FC 202

نرم افزار مخصوص ، به عنوان مثال از چکش آب جلوگیری می کند و در نتیجه از سیستم شما محافظت می کند.

الگوریتم‌های کنترل درایو و طراحی مبدل‌های فرکانس بر کاهش تلفات حرارتی و به حداکثر رساندن بهره‌وری انرژی افزایش میدهد.

مفهوم خنک کننده منحصر به فرد با یک کانال خنک کننده در پشت، که تا 90٪ گرمای اتاق را حذف می کند، صرفه جویی در مصرف انرژی در تهویه مطبوع را تضمین می کند.

فیلتر EMC یکپارچه مقیاس پذیر و چوک های پیوند DC یکپارچه تداخل الکترومغناطیسی و اعوجاج هارمونیک را کاهش می دهند.

هشدارها و آلارم‌های قابل برنامه‌ریزی آزادانه، یکپارچه‌سازی و انطباق بهینه سیستم با برنامه را امکان‌پذیر می‌سازند.

بهینه سازی خودکار انرژی باعث صرفه جویی در انرژی 3-8٪ می شود.

محدوده توان از ۰/۲۵ کیلو وان تا ۱/۴ مگاوات

دارای چهار کنترلر pid (با قابلیت مد sleep)

دارای برنامه کنترل بوستر پمپ (تا بوستر ۸ پمپه)

حالت های master ، follower، alternation

پورت سریال RS485 و پروتکل شبکه modbus rtu

دارای dc-coil داخلی جهت کاهش هارمونیک ها

دارای مد کنترل +vcc و همچنین داری پورت usb

۲ خروجی دیجیتال قابل برنامه ریزی

قابلیت تشخیص خشک کار کردن پمپ

قابلیت جبران سازی جریان

زمان بالا رفتن دور ramp دو مرحله ای

دارای مد pipe fill

درای مد sleep

۶ ورودی دیجیتال قابل برنامه ریزی

انتخاب حالت NPN /PNP

۲ ورودی انالوگ (ولتاژی / جریانی) ma20-4/0 v10-0

۲ ورودی پالس vdc24-0

۱خروجی انالوگ ma20-4/0

۲ رله خروجی قابل برنامه ریزی (vac240-a2)

عملکردهای هوشمند برای کنترل بهینه پمپ ها

تصفیه و توزیع آب بزرگترین مصرف کننده انرژی و سایر منابع در شهرها و شهرداری ها هستند که در این زمینه استفاده از هوشمندی موجود در درایو دانفوس برای کاهش مصرف و تلفات در شبکه ها و سیستم های قدیمی در گامی بیشتر از اهمیت بیشتری برخوردار است. تولید کننده انرژی (خالص).

تشخیص-پایان-مشخصه

تشخیص پایان مشخصه

این عملکرد زمانی فعال می شود که پمپ بدون رسیدن به نقطه تنظیم از پیش تعیین شده کار کند. سپس مبدل فرکانس یا زنگ هشدار را راه‌اندازی می‌کند یا اقدام از پیش برنامه‌ریزی‌شده دیگری را انجام می‌دهد – برای مثال اگر یک خط نشتی داشته باشد.

تنظیم-خودکار-کنترل

تنظیم خودکار کنترل کننده های فرآیند

تنظیم خودکار به درایو اجازه می‌دهد تا نحوه واکنش سیستم به تغییرات جریان یا فشار را درک کند. تنظیم خودکار پاسخ و تأخیر سیستم را اندازه گیری می کند، داده ها را بایگانی می کند و از آن در محاسبات پیشرفته Ziegler-Nichols برای رد نویز بهینه استفاده می کند. این باعث صرفه جویی در زمان راه اندازی گران می شود و خطر نادیده گرفتن نقطه تنظیم را با مقدار بسیار زیاد یا خیلی پایین از بین می برد.

جبران-جریان

جبران جریان

یک سنسور فشار نصب شده در نزدیکی فن یا پمپ یک نقطه تنظیم را فراهم می کند که می تواند برای ثابت نگه داشتن فشار در سمت تخلیه سیستم استفاده شود. مبدل فرکانس به طور مداوم نقطه تنظیم فشار را تنظیم می کند تا با ویژگی سیستم مطابقت داشته باشد. این روش باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های نصب می شود.

تشخیص-اجرای-خشک

تشخیص جریان کم

درایو 202 AQUA دارای ویژگی تشخیص جریان کم است که عملکرد پمپ پیچیده و اقتصادی را امکان پذیر می کند. این ویژگی منحصربه‌فرد تشخیص شرایطی را که در آن جریان وجود ندارد، حتی در سیستم‌هایی با فشار مکش نوسان یا با منحنی پمپ صاف در محدوده سرعت پایین، ممکن می‌سازد. با نظارت بر سرعت و قدرت، درایو یک منحنی برای توصیف عملکرد بدون جریان ایجاد می کند و یک هشدار یا سایر اقدامات تعریف شده برای چنین موقعیتی صادر می کند. برای بهبود بیشتر تشخیص سرعت پایین،  202 VLT AQUA همچنین امکان استفاده از عملکرد گام/پاسخ را ارائه می‌کند که یک پالس فشار کوتاه را برای تشخیص خودکار حالت ثابت ایجاد می‌کند. حالت پیشرفته صرفه جویی در انرژی VLT AQUA Drive دارای عملکردهای حالت صرفه جویی در انرژی پیشرفته است که در صورت عدم جریان یا کم جریان به طور خودکار فعال می شوند. یک ویژگی تقویت منحصر به فرد که به طور موقت بار را افزایش می دهد، حالت خواب را زمانی که سیستم نیازی به فعال بودن ندارد، افزایش می دهد و باعث افزایش صرفه جویی در انرژی و افزایش طول عمر برنامه می شود.

حالت-شستشوی-معکوس

حالت شستشوی معکوس

این ویژگی نرم افزار VLT Aqua Drive محافظت فعال پمپ را فراهم می کند. حالت شستشوی معکوس را می توان به عنوان یک اقدام پیشگیرانه یا واکنشی پیکربندی کرد. با نظارت مداوم بر مصرف برق شفت موتور نسبت به جریان، کارایی پمپ را بهینه می کند. در حالت واکنشی، مبدل فرکانس شروع گرفتگی پمپ را تشخیص می‌دهد و با معکوس کردن جهت پمپاژ به حالت تمیز کردن سوئیچ می‌کند تا آب بدون مانع جریان یابد. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، مبدل فرکانس را می توان در فواصل زمانی از پیش تعیین شده برای تعمیر و نگهداری منظم، روی پمپاژ معکوس تنظیم کرد.

حالت-پر-کردن-لوله

حالت پر کردن لوله

در همه کاربردهایی که پر کردن کنترل شده لوله مهم است، مانند سیستم های آبیاری و تامین آب مفید است. پر شدن کنترل شده لوله از چکش آب، ترکیدگی لوله های آب و از بین رفتن نازل های آبپاش جلوگیری می کند. حالت پر کردن لوله برای هر دو سیستم لوله عمودی و افقی قابل استفاده است.

رمپ شروع/توقف

رمپ شروع/توقف

رمپ راه‌اندازی پمپ‌ها را قادر می‌سازد تا به سرعت به حداقل سرعت برسند و از آن نقطه سطح شیبدار معمولی کنترل می‌شود. این اقدام از آسیب دیدن یاتاقان های رانش پمپ جلوگیری می کند. رمپ نهایی سرعت پمپ را از حداقل سرعت به حالت سکون کاهش می دهد.

نظارت-بر-جریان

نظارت بر جریان

نظارت بر تأیید جریان، تجهیزات را از وقفه های جریان غیرمنتظره محافظت می کند. مانیتور به طور مداوم با یک دستگاه خارجی مانند شیر یا سوئیچ جریان در ارتباط است. اگر قبل از پایان زمان بررسی جریان، سیگنالی از دستگاه خارجی برای تأیید جریان وجود نداشته باشد، مانیتور مبدل فرکانس را خاموش می کند.

قبل / پس از روغن کاری

قبل / پس از روغن کاری

قسمت های مکانیکی برخی از ماشین ها باید قبل و در حین کار روغن کاری شوند تا از آسیب و کاهش سایش جلوگیری شود. برخی از قطعات باید در طول روغن کاری فعال باقی بمانند (مانند فن اگزوز). برای انجام این کار، عملکرد پیش روانکاری سیگنالی را به یک دستگاه خارجی ارسال می کند تا یک عمل خاص را برای یک دوره زمانی تعریف شده توسط کاربر انجام دهد. تنظیمات موجود: Prelube Only، قبل و در حین اجرا، و قبل، در حین و بعد از اجرا.

Frei-با قابلیت-برنامه-ریزی-دلخواه

Frei  با قابلیت برنامه ریزی دلخواه

این ویژگی از سفارشی سازی همه کاره برای برنامه پشتیبانی می کند. از پیام‌های متنی با قابلیت برنامه‌ریزی آزاد بر اساس رویدادهای داخلی یا خارجی برای اطلاعات، هشدارها یا آلارم‌ها استفاده کنید. این تابع همچنین از اقدامات مبتنی بر رویدادها، مانند ب. با باز کردن یک دریچه، “رمپ پایین” را تحریک می کند.

نظارت-بر-حداقل-سرعت-گسترده

نظارت بر حداقل سرعت گسترده

اگر سرعت پمپ خیلی کم باشد، پمپ های شناور ممکن است از خنک کاری و روانکاری ناکافی رنج ببرند. مانیتور حداقل سرعت پیشرفته با نظارت و تنظیم سرعت برای کاهش سایش از پمپ محافظت می کند. شما می توانید زمان خرابی را برای تعمیر و نگهداری به حداقل برسانید و به دستگاه های نظارت خارجی نیاز ندارید.

کنترلر آبشاری منحصر به فرد با فناوری hot-swap

کنترلر آبشار دیجیتال یکپارچه هزینه های نصب و زمان راه اندازی را کاهش می دهد – و در عین حال دسترسی بالا و عملکرد بدون مشکل را تضمین می کند. با کنترلر آبشار دیجیتال یکپارچه، شما یک سیستم فوق هوشمند و خودکفا با تشخیص خودکار خطا و اقدامات بافر مستقل برای بهینه سازی عملکرد خود بیش از همیشه دریافت می کنید.

نمای کلی سیستم فوری

کنترلر آبشار دیجیتال تمام درایوهای پمپ را در سیستم قادر می سازد تا با درایو اصلی ارتباط برقرار کنند. Master به طور مداوم وضعیت درایوهای متصل را نظارت می کند و به آن اجازه می دهد تا به هرگونه تغییر در دسترس بودن پمپ پاسخ دهد و در عین حال یک نقطه ارتباطی برای یک نمای کلی از نظارت سیستم ارائه دهد. در حالت Master/Follower، می‌توانید به طور مداوم مصرف برق را در مقایسه با فناوری سنتی برای روشن و خاموش کردن پمپ‌ها/فن‌ها و چوک‌های سوپاپ به کمتر از نصف کاهش دهید.

حالت آبشاری استاندارد

کنترل سرعت متغیر یک پمپ و روشن/خاموش پمپ های باقی مانده

از استفاده از سافت استارترها پشتیبانی می کند

حالت پمپ مخلوط

کنترل سرعت متغیر برخی از پمپ ها و روشن/خاموش شدن پمپ های باقی مانده

پشتیبانی از پمپ های سایز مختلف

حالت Master/Follower

تمام پمپ ها را با سرعت بهینه کنترل می کند. این حالت را برای بهینه سازی حداکثر توان انتخاب کنید

حداکثر عملکرد را با حداقل نوسانات فشار تضمین می کند

سیستم هوشمند و خودکفا با تعویض داغ

تشخیص خودکار درایو از مبادله داغ پشتیبانی می‌کند تا از یک سیستم کاملاً مطمئن، محافظت شده از اتصالات شل یا خرابی کابل، اطمینان حاصل کند. در طول تعمیر و نگهداری درایو، سیستم به طور خودکار نقش‌ها را در معماری Master/Follower تغییر می‌دهد تا از خرابی جلوگیری کند و از دید و کنترل کامل سیستم در حین سرویس‌دهی درایو معیوب اطمینان حاصل کند. پس از اتمام تعمیر و نگهداری، کنترلر آبشار به طور خودکار درایو را دوباره در حلقه قرار می دهد و به شما فرصت می دهد تا نقش های اصلی/فالوور را مجدداً اختصاص دهید

تراز کردن زمان های عملیاتی برای دسترسی بیشتر و سایش و پارگی کمتر

کنترل کننده آبشار می تواند زمان اجرا را برای هر پمپ در یک سیستم متعادل کند تا زمان کار را به حداکثر برساند. کنترلر آبشاری به طور قابل توجهی طول عمر و قابلیت اطمینان پمپ ها را افزایش می دهد و ساعات کار را به طور یکنواخت در تمام پمپ ها توزیع می کند تا سایش هر پمپ را به حداقل ممکن کاهش دهد. تناوب پمپ را برنامه‌ریزی کنید تا در حالت خواب، زمانی که پمپ خاموش است یا در زمان‌های از پیش تعیین‌شده به بهترین نحو با نیازهای کاربردی خاص شما مطابقت داشته باشد.

راه اندازی و نگهداری آسان

با اتصال درایوها به صورت سری، میزان کابل کشی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. پروتکل ارتباطی فیلدباس تعبیه شده از حداقل مطلق پارامترهای تنظیم استفاده می کند که نصب و راه اندازی را آسان تر از همیشه می کند.

ارتقاء آسان به اوج عملکرد

از آنجایی که کنترلر آبشار دیجیتال مبتنی بر مجوز است، فعال کردن آن برای افزایش عملکرد کنترل آبشار بسیار آسان است. فعال سازی فوری است و به فضای ذخیره سازی یا سخت افزار اضافی نیاز نیست.

مصرف انرژی را کاهش دهید

از حالت Master/Follower برای کاهش مداوم مصرف انرژی تا بیش از نصف در حین چرخش پمپ یا فن و دریچه گاز در مقایسه با فناوری سنتی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *